Vhodně vybraná půjčka
Vám ušetří až na úrocích až desítky tisíc Kč.
TIP: Jak získat slevu?
  • 1. Projdete více nabídek a porovnejte
  • 2. Důležitý faktorem bývá často RPSN
  • 3. Zjistěte si přesné podmínky půjčky
  • 4. Dbejte také na přístup poskytovatele půjčky

Magazín > Hypotéky


Rubriky článků podle kategorií

Hypotéka bez poplatků není zdarma aneb poplatky s ní spojené

Poslední roky je patrným trendem postupné snižování až rušení řady poplatků, které jsme si po léta neodmyslitelně spojovali s úvěry. I když si vyřídíte hypotéku „bez poplatků“ počítejte s tím, že neježe bude váš úrok o něco vyšší, ale i tak se s hypotékou pojí řada dalších nákladů. Které to jsou, si povíme v tomto článku.

Odhad nemovitosti – poměrně drahá položka

Pokud banka nemá svého odhadce, počítejte s tím, že za jeho služby budete muset platit sami. Cena odhadu je poměrně proměnlivá. Její konkrétní výše se může lišit v závislosti na poloze nemovitosti, jak je celkově náročný, jak moc na něj spěcháte, jaký další majetek s nemovitostí či pozemkem souvisí atd. Určitě počítejte s částkou ve výši několika tisíc korun.

Odhad bude proveden předtím, než bude vaše žádost schválena. Pokud ale stavíte, mohou vám být finance uvolňovány postupně a vy možná budete požádání o další odhady v průběhu stavby. S touto pro některé překvapivou událostí raději počítejte.

Poplatek za rezervační smlouvu

Hypotéka bez poplatku sice může vypadat jako skvělá věc, ale raději bychom vám doporučili podepsat rezervační smlouvu. Je to z důvodu pojištění se, kdyby se vám v průběhu vyřizování hypotéky zalíbila jiná nemovitost, objevil se nový zájemce atd. Může se stát, že další zájemce po vás nabídne více, dá peníze ihned, lépe si sedne s majiteli apod.

Není to nic výjimečného a k takovým událostem skutečně dochází. Rezervační smlouva vám zajistí, že vám nemovitost neuteče pod rukama.

Jelikož podepsání rezervační smlouvy není zadarmo, počítejte s tím, že se hypotéky „bez poplatku“ nedočkáte, ale je to poměrně dobrá služba, která za to stojí.

Nakupujete svou nemovitost přes realitní kancelář?

Málokdo uskutečňuje obchod napřímo, a jelikož realitní kancelář má náklady s inzercí, účtuje si za své služby poplatek. Ten je zpravidla na kupujícím, a tak se opět rozplynul sen o hypotéce bez jakýchkoliv poplatků.


Další články

Zrušení hypotéky – kolik vás to může stát a jak na to?

Nyní jste v situaci, kdy již máte konečnou nabídku od banky… Jenže co když se na poslední chvíli rozmyslíte, nebo vás zkrátka donutí různé okolnosti hypotéku odřeknout a vy ji musíte zrušit? Ukážeme vám, jaké jsou možnosti, sankce a související administrativa.

Publikováno 27.3.2020 12:02 v kategoriích: Hypotéky, Bankovní půjčky, Nebankovní půjčky

Dlouhodobé půjčky – jaké se k nim vážou výhody i nevýhody

Pokud se podíváme na trh půjček, lze jednoznačně konstatovat, že dlouhodobé úvěry převládají (a to nejen co do počtu, ale i do objemu). Pro řadu čtenářů by měl být tento článek přínosný, jelikož vám právě zde ukážeme klady i zápory tohoto nejoblíbenějšího úvěrového produktu. 

Publikováno 29.3.2020 12:02 v kategoriích: Bankovní půjčky, Hypotéky, Půjčky se zástavou, Nebankovní půjčky

Hypotéky – jak se vyvíjí v současné době?

Současně na trh hypoték působí několik sil. Na jedná straně je obrovský zájem o hypotéky, na straně druhé Česká národní banka, která zpřísňuje podmínky získání hypoték, nadměrná zadluženost českých domácností a pomalu se zdražující hypotéky (úroky stoupají).

Publikováno 24.3.2020 00:02 v kategoriích: Hypotéky, Bankovní půjčky, Půjčky se zástavou

Na co si my Češi půjčujeme nejčastěji?

Zajímá vás, na jaké předměty, popř. služby, si u nás půjčujeme nejčastěji? Přesně na tuto otázku získáte odpověď v tomto článku.


Publikováno 15.3.2020 00:02 v kategoriích: Hypotéky, Bankovní půjčky, Nebankovní půjčky, Půjčky online, Půjčky bez poplatku

Mějte se na pozoru před tím, co vám online srovnání půjček nemusí říct

Chcete tu nejvýhodnější půjčku? To je asi logické, ale jaká to je? Jistě víte, že velkou chybou je kývnout hned na první nabídku, která se objeví. Poctivý výběr a pečlivost se zde vyplácí.


Publikováno 19.3.2020 00:02 v kategoriích: Půjčky online, Bankovní půjčky, Hypotéky, Nebankovní půjčky, Půjčky bez poplatku