Vhodně vybraná půjčka
Vám ušetří až na úrocích až desítky tisíc Kč.
TIP: Jak získat slevu?
  • 1. Projdete více nabídek a porovnejte
  • 2. Důležitý faktorem bývá často RPSN
  • 3. Zjistěte si přesné podmínky půjčky
  • 4. Dbejte také na přístup poskytovatele půjčky

Magazín > Bankovní půjčky


Rubriky článků podle kategorií

Bonita klienta – co byste o tomto termínu rozhodně měli vědět

Jakmile se po podání žádosti o půjčku začne s jejím schvalováním, je prověřována tzv. bonita klienta. O co se vlastně jedná? 

Jde o základní charakteristiku konkrétního klienta. Její hodnota popisuje schopnost klienta, zda dokáže splatit své závazky nebo nikoliv. Platí zde jednoduché pravidlo, že čím je bonita klienta vyšší, tím lépe. Plynou z toho hned dva zásadní důsledky. Nejenže bude klientovi poskytnuta požadovaná půjčka, ale také obdrží nižší úrokovou sazbu.


Posouzení bonity klienta

Může být posuzována pomocí různých hledisek, přičemž zpravidla záleží na poskytovateli. Před samotnou žádostí je dobré si zjistit, jak vyřízení probíhá a připravit se na něj.


Výše příjmů

Toto je nejdůležitější faktor při posuzování žádosti. Vesměs se bere jako hlavní z ukazatelů.

Je důležitá samotná výše, ale také z jaké činnosti plyne – závislá činnost, podnikání, jiné…


Finanční minulost

Čistá finanční minulost je samozřejmě velké plus. Před pár lety to měli poskytovatele půjček o dost těžší, avšak dnes se jen podívají do registru dlužníků a ti, kteří tam již mají, zápis se půjčky nedočkají vůbec nebo dostanou mnohem vyšší úrokovou sazbu.


Současná situace

Zde se nahlíží na to, zda má klient nějaké dluhy či exekuci, zda klient neprochází oddlužením nebo zda není v insolvenci.


Počet půjček?

Bonitu klienta může rovněž nabourat, pokud už má několik dalších půjček, které zrovna splácí.


Výše pravidelných výdajů

Od příjmu se samozřejmě odečítají výdaje, jde tedy o čistý příjem. Výdaji jsou zde myšleny např. náklady na nájem, na leasing, vyživovací povinnosti apod.

Výdaje se zde dělí do 3 skupin, a to na:

·        Pravidelné a nezbytné (nájem, energie…)

·        Související s životem (internet, paušál…)

·        Rizikové


Vlastní žadatel nemovitost?

Výrazný pozitivní vliv může mít vlastnictví nemovitosti. Nebývá to podmínkou, ale může to pomoci získat výhodnější sazbu, popř. vůbec získat úvěr. 


Další články

Americká hypotéka – co to je?

Americké hypotéky jsou vhodné pro ty, které odmítly banky, nemají dostatečný příjem nebo mají nějaký drobný záznam v registru dlužníků.


Publikováno 10.11.2019 12:02 v kategoriích: Nebankovní půjčky, Hypotéky, Bankovní půjčky

Jak si vybrat půjčku, abyste si nezadělali na potíže a byla pro vás výhodná?

Vybrat si správnou půjčku může být složité. Na trhu se nalézá řada společností se spoustou nabídek. Mohou to být klasické banky i nově stále více a více oblíbené nebankovní společnosti. Otázkou však zůstává, jak si tedy půjčit a nenaletět.


Publikováno 16.11.2019 00:02 v kategoriích: Půjčky bez poplatku, Bankovní půjčky, Nebankovní půjčky, Půjčky bez registru, Půjčky online

Víte, kdy je majetek váš a kdy nikoliv v závislosti na tom, jakým typem úvěru jste koupi financovali?

Plánujete si něco koupit a nemáte dostatek finančních prostředků? Asi vás logicky napadá možnost vzít si na danou koupi úvěr. V dnešní době to už přece ani není nic divného. Měli byste však myslet na to, že záleží na okolnostech, zda koupená věc fakticky je nebo není vaše. Pokud v tom nemáte příliš jasno, podívejte se na tento článek, kde vám vše objasníme.

Publikováno 21.11.2019 00:02 v kategoriích: Nebankovní půjčky, Půjčky bez registru, Půjčky se zástavou, Bankovní půjčky, Půjčky bez poplatku

Na co se vyplatí si půjčit a kdy si naopak raději nepůjčovat?

Správně zvolený úvěr v příhodnou dobu může pozitivně ovlivnit vaši životní úroveň. Stačí vědět, podle čeho vybírat a na co si půjčovat. Pokud byste rádi našli odpovědi na tyto otázky, přečtěte si tento článek, neboť přesně to se zde dozvíte.


Publikováno 8.11.2019 12:02 v kategoriích: Bankovní půjčky, Nebankovní půjčky, Půjčky online, Půjčky ihned, Půjčky do výplaty

Jaký druh půjček je nejvýhodnější? Bankovní půjčky stále vedou – více se dočtete v tomto článku

Banky jsou už po mnoho let symbolem profesionality, jistoty a bezpečí. Není tomu jinak ani dnes, kdy se jim už řada nebankovních společností téměř vyrovná. Není divu, že se spousta lidí přiklání k bankovním produktovým nabídkám jako k první volbě v pořadí. Bankovní půjčky jsou stále ty nejvýhodnější na trhu, což jen dokazují úrokové sazby a spousta přidružených služeb navíc.


Publikováno 11.11.2019 00:02 v kategoriích: Bankovní půjčky, Nebankovní půjčky, Půjčky online, Půjčky ihned, Půjčky se zástavou

usporme600.jpg, 93kB

USPORME.CZ - Porovnání cen Půjčky, elektřina, plyn, pojištění, mobilní tarify. Porovnejte nabídky a vyberte si nejvýhodnější.

www.usporme.cz