Vhodně vybraná půjčka
Vám ušetří až na úrocích až desítky tisíc Kč.
TIP: Jak získat slevu?
  • 1. Projdete více nabídek a porovnejte
  • 2. Důležitý faktorem bývá často RPSN
  • 3. Zjistěte si přesné podmínky půjčky
  • 4. Dbejte také na přístup poskytovatele půjčky

Magazín > Bankovní půjčky


Rubriky článků podle kategorií

Bonita klienta – co byste o tomto termínu rozhodně měli vědět

Jakmile se po podání žádosti o půjčku začne s jejím schvalováním, je prověřována tzv. bonita klienta. O co se vlastně jedná? 

Jde o základní charakteristiku konkrétního klienta. Její hodnota popisuje schopnost klienta, zda dokáže splatit své závazky nebo nikoliv. Platí zde jednoduché pravidlo, že čím je bonita klienta vyšší, tím lépe. Plynou z toho hned dva zásadní důsledky. Nejenže bude klientovi poskytnuta požadovaná půjčka, ale také obdrží nižší úrokovou sazbu.


Posouzení bonity klienta

Může být posuzována pomocí různých hledisek, přičemž zpravidla záleží na poskytovateli. Před samotnou žádostí je dobré si zjistit, jak vyřízení probíhá a připravit se na něj.


Výše příjmů

Toto je nejdůležitější faktor při posuzování žádosti. Vesměs se bere jako hlavní z ukazatelů.

Je důležitá samotná výše, ale také z jaké činnosti plyne – závislá činnost, podnikání, jiné…


Finanční minulost

Čistá finanční minulost je samozřejmě velké plus. Před pár lety to měli poskytovatele půjček o dost těžší, avšak dnes se jen podívají do registru dlužníků a ti, kteří tam již mají, zápis se půjčky nedočkají vůbec nebo dostanou mnohem vyšší úrokovou sazbu.


Současná situace

Zde se nahlíží na to, zda má klient nějaké dluhy či exekuci, zda klient neprochází oddlužením nebo zda není v insolvenci.


Počet půjček?

Bonitu klienta může rovněž nabourat, pokud už má několik dalších půjček, které zrovna splácí.


Výše pravidelných výdajů

Od příjmu se samozřejmě odečítají výdaje, jde tedy o čistý příjem. Výdaji jsou zde myšleny např. náklady na nájem, na leasing, vyživovací povinnosti apod.

Výdaje se zde dělí do 3 skupin, a to na:

·        Pravidelné a nezbytné (nájem, energie…)

·        Související s životem (internet, paušál…)

·        Rizikové


Vlastní žadatel nemovitost?

Výrazný pozitivní vliv může mít vlastnictví nemovitosti. Nebývá to podmínkou, ale může to pomoci získat výhodnější sazbu, popř. vůbec získat úvěr. 


Další články

Hypotéka bez poplatků není zdarma aneb poplatky s ní spojené

Poslední roky je patrným trendem postupné snižování až rušení řady poplatků, které jsme si po léta neodmyslitelně spojovali s úvěry. I když si vyřídíte hypotéku „bez poplatků“ počítejte s tím, že neježe bude váš úrok o něco vyšší, ale i tak se s hypotékou pojí řada dalších nákladů. Které to jsou, si povíme v tomto článku.

Publikováno 27.3.2020 00:02 v kategoriích: Hypotéky, Půjčky se zástavou, Bankovní půjčky, Nebankovní půjčky

Mějte se na pozoru před tím, co vám online srovnání půjček nemusí říct

Chcete tu nejvýhodnější půjčku? To je asi logické, ale jaká to je? Jistě víte, že velkou chybou je kývnout hned na první nabídku, která se objeví. Poctivý výběr a pečlivost se zde vyplácí.


Publikováno 19.3.2020 00:02 v kategoriích: Půjčky online, Bankovní půjčky, Hypotéky, Nebankovní půjčky, Půjčky bez poplatku

Na co se vyplatí si půjčit a kdy si naopak raději nepůjčovat?

Správně zvolený úvěr v příhodnou dobu může pozitivně ovlivnit vaši životní úroveň. Stačí vědět, podle čeho vybírat a na co si půjčovat. Pokud byste rádi našli odpovědi na tyto otázky, přečtěte si tento článek, neboť přesně to se zde dozvíte.


Publikováno 14.3.2020 00:02 v kategoriích: Bankovní půjčky, Nebankovní půjčky, Půjčky online, Půjčky ihned, Půjčky do výplaty

Jaké výhody i nevýhody s sebou přináší předčasné splacení půjčky? Odpověď vám nabídne tento článek!

Získali jste půjčku? Pokud ano, je s ní určitě spojena nezbytná nutnost splácení. Mimo možnost pravidelných splátek stanovených ve smlouvě se nabízí varianta předčasného splacení půjčky. Jedná se o situaci, kdy pošlete peníze společnosti ve větší výši než je pravidelná splátka. Tento krok s sebou přináší výhody i nevýhody a jaké to jsou, rozebereme v tomto článku.


Publikováno 21.3.2020 00:02 v kategoriích: Půjčky bez poplatku, Bankovní půjčky, Nebankovní půjčky, Půjčky ihned, Půjčky se zástavou

Základní druhy úvěrů – znáte je všechny a víte i čím se liší?

Úvěr je něco, co dnes každý zná, ale víte, jaké druhy úvěrů existují a čím jsou specifické? Mnoho lidí má představu, že existuje pouze hypotéka a klasická půjčka, je jich však mnohem více. Pravdou je, že druhy úvěrů jsou celkem rozmanité. Podívejte se s námi na přehled těch hlavních druhů.

Publikováno 22.3.2020 00:02 v kategoriích: Půjčky ihned, Bankovní půjčky, Nebankovní půjčky, Půjčky online, Půjčky se zástavou