Vhodně vybraná půjčka
Vám ušetří až na úrocích až desítky tisíc Kč.
TIP: Jak získat slevu?
  • 1. Projdete více nabídek a porovnejte
  • 2. Důležitý faktorem bývá často RPSN
  • 3. Zjistěte si přesné podmínky půjčky
  • 4. Dbejte také na přístup poskytovatele půjčky

Magazín > Bankovní půjčky


Rubriky článků podle kategorií

Bonita klienta – co byste o tomto termínu rozhodně měli vědět

Jakmile se po podání žádosti o půjčku začne s jejím schvalováním, je prověřována tzv. bonita klienta. O co se vlastně jedná? 

Jde o základní charakteristiku konkrétního klienta. Její hodnota popisuje schopnost klienta, zda dokáže splatit své závazky nebo nikoliv. Platí zde jednoduché pravidlo, že čím je bonita klienta vyšší, tím lépe. Plynou z toho hned dva zásadní důsledky. Nejenže bude klientovi poskytnuta požadovaná půjčka, ale také obdrží nižší úrokovou sazbu.


Posouzení bonity klienta

Může být posuzována pomocí různých hledisek, přičemž zpravidla záleží na poskytovateli. Před samotnou žádostí je dobré si zjistit, jak vyřízení probíhá a připravit se na něj.


Výše příjmů

Toto je nejdůležitější faktor při posuzování žádosti. Vesměs se bere jako hlavní z ukazatelů.

Je důležitá samotná výše, ale také z jaké činnosti plyne – závislá činnost, podnikání, jiné…


Finanční minulost

Čistá finanční minulost je samozřejmě velké plus. Před pár lety to měli poskytovatele půjček o dost těžší, avšak dnes se jen podívají do registru dlužníků a ti, kteří tam již mají, zápis se půjčky nedočkají vůbec nebo dostanou mnohem vyšší úrokovou sazbu.


Současná situace

Zde se nahlíží na to, zda má klient nějaké dluhy či exekuci, zda klient neprochází oddlužením nebo zda není v insolvenci.


Počet půjček?

Bonitu klienta může rovněž nabourat, pokud už má několik dalších půjček, které zrovna splácí.


Výše pravidelných výdajů

Od příjmu se samozřejmě odečítají výdaje, jde tedy o čistý příjem. Výdaji jsou zde myšleny např. náklady na nájem, na leasing, vyživovací povinnosti apod.

Výdaje se zde dělí do 3 skupin, a to na:

·        Pravidelné a nezbytné (nájem, energie…)

·        Související s životem (internet, paušál…)

·        Rizikové


Vlastní žadatel nemovitost?

Výrazný pozitivní vliv může mít vlastnictví nemovitosti. Nebývá to podmínkou, ale může to pomoci získat výhodnější sazbu, popř. vůbec získat úvěr. 


Další články

Základní druhy úvěrů – znáte je všechny a víte i čím se liší?

Úvěr je něco, co dnes každý zná, ale víte, jaké druhy úvěrů existují a čím jsou specifické? Mnoho lidí má představu, že existuje pouze hypotéka a klasická půjčka, je jich však mnohem více. Pravdou je, že druhy úvěrů jsou celkem rozmanité. Podívejte se s námi na přehled těch hlavních druhů.

Publikováno 1.6.2019 12:02 v kategoriích: Půjčky ihned, Bankovní půjčky, Nebankovní půjčky, Půjčky online, Půjčky se zástavou

Chcete vědět, co si prověřit a na co si dát pozor, abyste nemohli naletět při půjčování si? Pak si rozhodně pročtěte tento článek!

Půjčování má svá úskalí. Existuje spousta triků, jak někoho napálit, avšak kdo je připraven není zaskočen! Podívejte se s námi na základní věci, na které byste si měli dát pozor, a nikdo vás nenapálí!

Publikováno 12.6.2019 12:02 v kategoriích: Bankovní půjčky, Půjčky bez poplatku, Půjčky bez registru, Půjčky bez ručitele, Půjčky se zástavou

Hypotéka bez poplatků není zdarma aneb poplatky s ní spojené

Poslední roky je patrným trendem postupné snižování až rušení řady poplatků, které jsme si po léta neodmyslitelně spojovali s úvěry. I když si vyřídíte hypotéku „bez poplatků“ počítejte s tím, že neježe bude váš úrok o něco vyšší, ale i tak se s hypotékou pojí řada dalších nákladů. Které to jsou, si povíme v tomto článku.

Publikováno 6.6.2019 12:02 v kategoriích: Hypotéky, Půjčky se zástavou, Bankovní půjčky, Nebankovní půjčky

Proč používat kalkulačky půjček a které jsou nejlepší?

Pokud hledáte ideální půjčku, rozhodně byste se měli vyvarovat situaci, že kývnete na první půjčku, kterou najdete. To opravdu není ta správná cesta ke zdárnému cíli. Vždy je potřeba půjčky srovnávat a vybírat ty nejlepší z aktuálně dostupných na trhu. Pomocnou rukou vám mohou být i online kalkulačky půjček.

Publikováno 2.6.2019 12:02 v kategoriích: Bankovní půjčky, Hypotéky, Nebankovní půjčky, Půjčky online, Půjčky bez poplatku

Jaké výhody i nevýhody s sebou přináší předčasné splacení půjčky? Odpověď vám nabídne tento článek!

Získali jste půjčku? Pokud ano, je s ní určitě spojena nezbytná nutnost splácení. Mimo možnost pravidelných splátek stanovených ve smlouvě se nabízí varianta předčasného splacení půjčky. Jedná se o situaci, kdy pošlete peníze společnosti ve větší výši než je pravidelná splátka. Tento krok s sebou přináší výhody i nevýhody a jaké to jsou, rozebereme v tomto článku.


Publikováno 31.5.2019 12:02 v kategoriích: Půjčky bez poplatku, Bankovní půjčky, Nebankovní půjčky, Půjčky ihned, Půjčky se zástavou

usporme600.jpg, 93kB

USPORME.CZ - Porovnání cen Půjčky, elektřina, plyn, pojištění, mobilní tarify. Porovnejte nabídky a vyberte si nejvýhodnější.

www.usporme.cz