Vhodně vybraná půjčka
Vám ušetří až na úrocích až desítky tisíc Kč.
TIP: Jak získat slevu?
  • 1. Projdete více nabídek a porovnejte
  • 2. Důležitý faktorem bývá často RPSN
  • 3. Zjistěte si přesné podmínky půjčky
  • 4. Dbejte také na přístup poskytovatele půjčky

Magazín > Bankovní půjčky


Rubriky článků podle kategorií

Bonita klienta – co byste o tomto termínu rozhodně měli vědět

Jakmile se po podání žádosti o půjčku začne s jejím schvalováním, je prověřována tzv. bonita klienta. O co se vlastně jedná? 

Jde o základní charakteristiku konkrétního klienta. Její hodnota popisuje schopnost klienta, zda dokáže splatit své závazky nebo nikoliv. Platí zde jednoduché pravidlo, že čím je bonita klienta vyšší, tím lépe. Plynou z toho hned dva zásadní důsledky. Nejenže bude klientovi poskytnuta požadovaná půjčka, ale také obdrží nižší úrokovou sazbu.


Posouzení bonity klienta

Může být posuzována pomocí různých hledisek, přičemž zpravidla záleží na poskytovateli. Před samotnou žádostí je dobré si zjistit, jak vyřízení probíhá a připravit se na něj.


Výše příjmů

Toto je nejdůležitější faktor při posuzování žádosti. Vesměs se bere jako hlavní z ukazatelů.

Je důležitá samotná výše, ale také z jaké činnosti plyne – závislá činnost, podnikání, jiné…


Finanční minulost

Čistá finanční minulost je samozřejmě velké plus. Před pár lety to měli poskytovatele půjček o dost těžší, avšak dnes se jen podívají do registru dlužníků a ti, kteří tam již mají, zápis se půjčky nedočkají vůbec nebo dostanou mnohem vyšší úrokovou sazbu.


Současná situace

Zde se nahlíží na to, zda má klient nějaké dluhy či exekuci, zda klient neprochází oddlužením nebo zda není v insolvenci.


Počet půjček?

Bonitu klienta může rovněž nabourat, pokud už má několik dalších půjček, které zrovna splácí.


Výše pravidelných výdajů

Od příjmu se samozřejmě odečítají výdaje, jde tedy o čistý příjem. Výdaji jsou zde myšleny např. náklady na nájem, na leasing, vyživovací povinnosti apod.

Výdaje se zde dělí do 3 skupin, a to na:

·        Pravidelné a nezbytné (nájem, energie…)

·        Související s životem (internet, paušál…)

·        Rizikové


Vlastní žadatel nemovitost?

Výrazný pozitivní vliv může mít vlastnictví nemovitosti. Nebývá to podmínkou, ale může to pomoci získat výhodnější sazbu, popř. vůbec získat úvěr. 


Další články

Americká hypotéka – co to je?

Americké hypotéky jsou vhodné pro ty, které odmítly banky, nemají dostatečný příjem nebo mají nějaký drobný záznam v registru dlužníků.


Publikováno 12.1.2020 12:02 v kategoriích: Nebankovní půjčky, Hypotéky, Bankovní půjčky

Dlouhodobé půjčky – jaké se k nim vážou výhody i nevýhody

Pokud se podíváme na trh půjček, lze jednoznačně konstatovat, že dlouhodobé úvěry převládají (a to nejen co do počtu, ale i do objemu). Pro řadu čtenářů by měl být tento článek přínosný, jelikož vám právě zde ukážeme klady i zápory tohoto nejoblíbenějšího úvěrového produktu. 

Publikováno 5.1.2020 00:02 v kategoriích: Bankovní půjčky, Hypotéky, Půjčky se zástavou, Nebankovní půjčky

Hypotéka bez poplatků není zdarma aneb poplatky s ní spojené

Poslední roky je patrným trendem postupné snižování až rušení řady poplatků, které jsme si po léta neodmyslitelně spojovali s úvěry. I když si vyřídíte hypotéku „bez poplatků“ počítejte s tím, že neježe bude váš úrok o něco vyšší, ale i tak se s hypotékou pojí řada dalších nákladů. Které to jsou, si povíme v tomto článku.

Publikováno 2.1.2020 12:02 v kategoriích: Hypotéky, Půjčky se zástavou, Bankovní půjčky, Nebankovní půjčky

Základní druhy úvěrů – znáte je všechny a víte i čím se liší?

Úvěr je něco, co dnes každý zná, ale víte, jaké druhy úvěrů existují a čím jsou specifické? Mnoho lidí má představu, že existuje pouze hypotéka a klasická půjčka, je jich však mnohem více. Pravdou je, že druhy úvěrů jsou celkem rozmanité. Podívejte se s námi na přehled těch hlavních druhů.

Publikováno 19.1.2020 00:02 v kategoriích: Půjčky ihned, Bankovní půjčky, Nebankovní půjčky, Půjčky online, Půjčky se zástavou

Jaký druh půjček je nejvýhodnější? Bankovní půjčky stále vedou – více se dočtete v tomto článku

Banky jsou už po mnoho let symbolem profesionality, jistoty a bezpečí. Není tomu jinak ani dnes, kdy se jim už řada nebankovních společností téměř vyrovná. Není divu, že se spousta lidí přiklání k bankovním produktovým nabídkám jako k první volbě v pořadí. Bankovní půjčky jsou stále ty nejvýhodnější na trhu, což jen dokazují úrokové sazby a spousta přidružených služeb navíc.


Publikováno 13.1.2020 00:02 v kategoriích: Bankovní půjčky, Nebankovní půjčky, Půjčky online, Půjčky ihned, Půjčky se zástavou

usporme600.jpg, 93kB

USPORME.CZ - Porovnání cen Půjčky, elektřina, plyn, pojištění, mobilní tarify. Porovnejte nabídky a vyberte si nejvýhodnější.

www.usporme.cz