Vhodně vybraná půjčka
Vám ušetří až na úrocích až desítky tisíc Kč.
TIP: Jak získat slevu?
  • 1. Projdete více nabídek a porovnejte
  • 2. Důležitý faktorem bývá často RPSN
  • 3. Zjistěte si přesné podmínky půjčky
  • 4. Dbejte také na přístup poskytovatele půjčky

Magazín > Bankovní půjčky


Rubriky článků podle kategorií

Bonita klienta – co byste o tomto termínu rozhodně měli vědět

Jakmile se po podání žádosti o půjčku začne s jejím schvalováním, je prověřována tzv. bonita klienta. O co se vlastně jedná? 

Jde o základní charakteristiku konkrétního klienta. Její hodnota popisuje schopnost klienta, zda dokáže splatit své závazky nebo nikoliv. Platí zde jednoduché pravidlo, že čím je bonita klienta vyšší, tím lépe. Plynou z toho hned dva zásadní důsledky. Nejenže bude klientovi poskytnuta požadovaná půjčka, ale také obdrží nižší úrokovou sazbu.


Posouzení bonity klienta

Může být posuzována pomocí různých hledisek, přičemž zpravidla záleží na poskytovateli. Před samotnou žádostí je dobré si zjistit, jak vyřízení probíhá a připravit se na něj.


Výše příjmů

Toto je nejdůležitější faktor při posuzování žádosti. Vesměs se bere jako hlavní z ukazatelů.

Je důležitá samotná výše, ale také z jaké činnosti plyne – závislá činnost, podnikání, jiné…


Finanční minulost

Čistá finanční minulost je samozřejmě velké plus. Před pár lety to měli poskytovatele půjček o dost těžší, avšak dnes se jen podívají do registru dlužníků a ti, kteří tam již mají, zápis se půjčky nedočkají vůbec nebo dostanou mnohem vyšší úrokovou sazbu.


Současná situace

Zde se nahlíží na to, zda má klient nějaké dluhy či exekuci, zda klient neprochází oddlužením nebo zda není v insolvenci.


Počet půjček?

Bonitu klienta může rovněž nabourat, pokud už má několik dalších půjček, které zrovna splácí.


Výše pravidelných výdajů

Od příjmu se samozřejmě odečítají výdaje, jde tedy o čistý příjem. Výdaji jsou zde myšleny např. náklady na nájem, na leasing, vyživovací povinnosti apod.

Výdaje se zde dělí do 3 skupin, a to na:

·        Pravidelné a nezbytné (nájem, energie…)

·        Související s životem (internet, paušál…)

·        Rizikové


Vlastní žadatel nemovitost?

Výrazný pozitivní vliv může mít vlastnictví nemovitosti. Nebývá to podmínkou, ale může to pomoci získat výhodnější sazbu, popř. vůbec získat úvěr. 


Další články

Dlouhodobé půjčky – jaké se k nim vážou výhody i nevýhody

Pokud se podíváme na trh půjček, lze jednoznačně konstatovat, že dlouhodobé úvěry převládají (a to nejen co do počtu, ale i do objemu). Pro řadu čtenářů by měl být tento článek přínosný, jelikož vám právě zde ukážeme klady i zápory tohoto nejoblíbenějšího úvěrového produktu. 

Publikováno 11.8.2019 00:02 v kategoriích: Bankovní půjčky, Hypotéky, Půjčky se zástavou, Nebankovní půjčky

Na co se vyplatí si půjčit a kdy si naopak raději nepůjčovat?

Správně zvolený úvěr v příhodnou dobu může pozitivně ovlivnit vaši životní úroveň. Stačí vědět, podle čeho vybírat a na co si půjčovat. Pokud byste rádi našli odpovědi na tyto otázky, přečtěte si tento článek, neboť přesně to se zde dozvíte.


Publikováno 16.8.2019 12:02 v kategoriích: Bankovní půjčky, Nebankovní půjčky, Půjčky online, Půjčky ihned, Půjčky do výplaty

Dluh u půjčky – jak může vniknout, aneb máte skutečně vše zaplaceno?

Máte půjčku, kterou pravidelně splácíte? Pokud ano, jste pro poskytovatele úvěru ideálním klientem. Jsou však případy, kdy se ne vše podaří podle plánu. Tím míníme nejen situace, kdy se opozdíte se splátkou.


Publikováno 1.8.2019 12:02 v kategoriích: Půjčky se zástavou, Půjčky bez ručitele, Půjčky bez registru, Bankovní půjčky, Nebankovní půjčky

Jak a kdy si sjednat půjčku

Tento článek vás seznámí s nejdůležitějšími kroky, kterými byste si rozhodně měli projít při výběru půjčky, pokud se nechcete spálit. Možný zjistíte, že to není úplně jednoduché, ale jedná se o vaši budoucnost, tak byste si měli dát záležet.

Publikováno 15.8.2019 12:02 v kategoriích: Nebankovní půjčky, Bankovní půjčky, Půjčky bez registru, Půjčky do výplaty, Půjčky ihned

Americká hypotéka – co to je?

Americké hypotéky jsou vhodné pro ty, které odmítly banky, nemají dostatečný příjem nebo mají nějaký drobný záznam v registru dlužníků.


Publikováno 18.8.2019 12:02 v kategoriích: Nebankovní půjčky, Hypotéky, Bankovní půjčky

usporme600.jpg, 93kB

USPORME.CZ - Porovnání cen Půjčky, elektřina, plyn, pojištění, mobilní tarify. Porovnejte nabídky a vyberte si nejvýhodnější.

www.usporme.cz